מה זה?

אינספור מפגשים בין הביבליותרפיה לבין החיים נאספו וזוקקו על-ידי צוות המנחים של ה-מילה לכדי סדרת המפגשים המרעננת הזו, העוסקת ברבדים שונים של ביבליותרפיה חדשנית, המציעה חיבור בין סוגיות שונות של חיים בעידן המודרני לבין שיטות טיפוליות מעולם הביבליותרפיה.

הסדרה מיועדת לנשות ואנשי טיפול, מאמנות.ם, יועצות חינוכיות המבקשים  לפגוש חוויות, רעיונות, שיטות התערבות ודוגמאות לשימוש בביבליותרפיה עכשווית בעבודה הטיפולית והחינוכית.

למי זה?

מתי? כמה? ואיפה?

המפגשים יונחו על-ידי צוות המילה וייערכו בזום במתכונת של סדנה חווייתית. 

ימי רביעי בערב מסוף יוני עד סוף יולי, 20:00-22:00

ניתן להירשם למפגשים בודדים או לסדרה כולה.

  • עלות כרטיס להרצאה בודדת 175 ש"ח.

  • עלות כרטיסיה ל 3 הרצאות 450 ש"ח.

  • עלות כרטיסיה ל 5 הרצאות 600 ש"ח.

ספרו לי עוד על ההרצאות...

לחצו על המפגש הרצוי למידע נוסף

7.7 רואים קרוב, רואים שקוף: כתיבה, מיינדפולנס והתבוננות


לפעמים כתיבה, כמו טיפול, יכולה להיחוות כ"חיטוט בפצעי העבר". אבל היא גם יכולה לעזור בהפניית הקשב שלנו אל הכאן והעכשיו, להפוך את ההתבוננות הפנימית לצלולה, מדוייקת ומקבלת יותר ואת הדיבור "על" לחוויה "את". המפגש יעסוק בחיבור שבין מיינדפולנס וכתיבה, העמקת היכולת הרפלקטיבית והנוכחות ברגעי ההווה. מרצה: אפרת חבושה פלדמן לחצו על התמונה למעבר להרשמה
14.7 ביבליותרפיה לילדים מרדניים


בין משגעת פילים, מקס ומוריץ וקפטן תחתונים – מהו מקור המשיכה של טקסטים "לא חינוכיים", מהו הערך הטמון בהם וכיצד ניתן לעשות בהם שימוש ביצירת דיאלוג משמעותי עם ילדים ונוער? במפגש נעז להציץ אל הצד האפל שבנפש, המבקש גם הוא ביטוי ותוקף, וניגע בשאלות של מה הופך טקסט לאיכותי או תרפויטי וכיצד ניתן לעשות ביבליותרפיה עם ילדות וילדים שלא אוהבים לקרוא.

מרצה: אפרת חבושה פלדמן

לחצו על התמונה למעבר להרשמה
21.7 הפלייליסט שלי ואני


"זהות, עצמאות ואינדיבידואציה דרך עבודה עם מוזיקה"

אז מה בא לך לשמוע עכשיו? האם המוזיקה שאני שומעת משקפת ומהדהדת את הלך הרוח שלי, או שאולי בחרתי אותה כדי לעבור ממצב תודעה אחד לאחר?

כששיר נוגע בנו, זה מרגיש כאילו הנפש מונחת בתוך תיבת תהודה של מילה וצליל. השירים שאנחנו חוזרים אליהם שוב ושוב, אלה שמזכירים לנו תקופות מהעבר, אנשים ומקומות, אלה שאנחנו פונים אליהם ברגעים שונים – משקפים את חלקי האני השונים שלנו. המפגש יעסוק

באופן שבו ניתן לעבוד עם הפלייליסט שלנו ושל המטופלות.ים שלנו כמלווה בתהליך של גיבוש זהות בשלבי התפתחות שונים והתפקיד החשוב שיש לו בטרנספורמציה ובוויסות רגשי.

מרצה: טפת נחמני

לחצו על התמונה למעבר להרשמה
28.7 איך לשנות את הסיפור שלי


מהו "הסיפור שלי"?

זה שחוזר ומופיע בדרכים שונות לאורך חיי? על איזה צורך הוא בא לענות? האם הוא משרת אותי?

סיפורים מאגדים חוויות לכדי יחידות משמעות. אבל לעיתים הם עלולים גם לקבע ולצמצם. בסיפורי מסע הגיבור, בין אם מדובר בסיפורי פנטזיה או בסיפורים מהחיים, הבסיס של העלילה הוא תהליך של שינוי: הדמות הראשית עוזבת את העולם המוכר ויוצאת למסע, שבסופו היא לא תהיה בדיוק אותה הדמות שיצאה אליו. במפגש נבחן כיצד הביבליותרפיה מאפשרת לנו להרחיב, להגמיש ולשנות את הסיפור שלנו כשביל לריפוי וצמיחה, וכיצד השפה הסימבולית מהווה גשר אל מחוזות הלא מודע.

מרצה: יעל פילו סדובסקי

לחצו על התמונה למעבר להרשמה
4.8 "מסטורי לסיפור" ביבליותרפיה בעולם המודרני


העולם הדיגיטלי שבו אנו חיים היום אולי מרחיק אותנו ממדפי הספרים, אבל פותח מגוון רחב מאוד של אפשרויות לייצר טקסטים ולספר את הסיפור שלנו. שיחות וואטסאפ, אימוג'ים, תמונות אינסטגרם, פוסטים ו-ולוגים – כל אלה הם שערים אל חיי הנפש, הפותחים מרחב לעבודה רגשית. האמצעים הדיגיטליים מהווים קרקע פורייה להשלכה, לשימוש בסבטקסט על אופניו השונים ולפערים בפרשנות. במפגש נבחן את נקודת ההשקה שבין ביבליותרפיה והעולם הדיגיטלי, נחדד את ההקשבה למשמעות שמתחת למילים ולתמונות ונציע שיטות לעבודה רגשית משמעותית, שתהפוך את הסטורי לסיפור.

מרצה: איל איבניצקי

לחצו על התמונה למעבר להרשמה

נפש האדם נרקמת דרך סיפורים. מילה אחר מילה, משפט אחר משפט - סיפורים טווים לנו את המציאות ואת תפיסת העצמי שבתוכה.

לפעמים אנחנו מוצאים מקום לעצמינו בתוך שיר, סיפור או מכתב. כשזה קורה, הנפש מתרווחת.

אבל סיפורים אפשר למצוא בכל מקום, לא רק על מדפי הספרות היפה או בתוך ספרי שירה.  הם טמונים בשיחות היום-יום, בשירים שאנחנו שומעים, בתמונות שאנחנו מצלמים, בפוסטים שאנחנו כותבים ובשתיקות שאנחנו שותקים –

כל אלה הם שער אל העצמי.

להזמנת הרצאות, סדנאות והשתלמויות

פניות לטיפול אישי וליווי כתיבה

office@ha-mila.org // 050-5836752